HODINKY KULTURA - Hodinky ORIS

Přejít na obsah
ORIS ARTELIER
ORIS CLASSIC
ORIS KULTURA - AMBASADOŘI

LIU BOLIN
UMĚLEC
Čínský umělec Liu Bolin se stal v roce 2010 tváří Oris, ale především zosobněním sloganu značky "skutečné hodinky pro skutečné lidi". Toto kulturní partnerství prolnulo dvě mimořádné entity díky čemuž spatřily světlo světa dvě jedinečná umělecká díla a povedlo se spojit uměleckou vizi Liu Bolina s filozofií společnosti Oris o vytvoření přesných, spolehlivých a krásných hodinek pro "skutečné lidi".


NEVIDITELNÝ MUŽ

Liu Bolin je často nazýván Neviditelným mužem, protože se sám natírá, aby se do svého díla zapojil. Od získání titulu Master of Fine Arts kterou mu udělila Centrální akademie výtvarných umění v Pekingu v roce 2001, získal čínský umělec mezinárodní uznání a jeho práce s velmi charakteristickým rukopisem byly vystaveny ve významných galeriích současnosti v Paříži, New Yorku a Miami. Po spojení se značkou Oris v roce 2010 vytvořil Liu dvě exkluzivní umělecká díla zastřešená renomovaným italským fotografem Matteem Bertoliem v rámci Bolinova seriálu „Hiding in the City“, která zkoumala, jak člověk interaguje se svým prostředím. První instalace Liu napadla, když procházel staveništěm a viděl starou zeď, připravenou k demolici. Cítil, že by právě toto místo bylo dokonalou kulisou, pro spojení své vize s hodnotami Oris tak, aby odráželo minulost, přítomnost a budoucnost. Na cihlovou zeď namaloval slogan Oris " REAL WATCHES FOR REAL PEOPLE " a zůstal před ní stát bez pohybu po dobu pěti hodin, zatímco jeho asistenti jej „zapustili“ do zdi nanesením červené, černé a bílé barvy na jeho tělo tak, aby splynul s pozadím.

Jeho druhé společné dílo se značkou Oris, Monolith, také zkoumala pojem času. Silnice v Šanghaji byla uzavřena, zatímco Liu a jeho tým postavili monolit vedle dvou žlutých linií dělících silnici. Pak, po dobu tří hodin, stál Liu u monolitu, zatímco jeho tým je „zapustil“ do scény podobně jako u staré zdi pomocí barev. Tato umělecká realita s nádechem duchovna ve výsledku Lia zasadila do pomyslného rámu napříč časem. Podle slov generálního ředitele společnosti Oris Rolfa Studera zapsala tato dramatická instalace Lia "do budoucnosti nového města".

UMĚNÍ KAMUFLÁŽE

Možná si pomyslíte, že na obrazech Liu Bolina není nic neobvyklého, když se na ně poprvé podíváte, ale teprve při detailním pohledu si uvědomíte jeho „malovanou“ lidskou přítomnost, aby kopírovala své okolí stejně tak, jako to umí chameleon. Jeho série „Hiding in the City“ zkoumá vztah mezi společností a sílou peněz, mezi tradicí a inovací, či mezi zachováváním a ničením dědictví. Stejně jako se Liu, který je také fotografem a sochařem věnoval natáčení scén ve své rodné Číně, cestoval po celém světě a vybíral kulisy od obyčejného novinového stojanu v Itálii po symbolického býka z Wall Street. Volba pozadí může trvat hodiny a hodiny pečlivého zvažování, ale pokud jde o skutečný proces „zapouštění“ do scény, musí Liu stát po celé hodiny zcela nehybný a přetvořit tak svou práci na umělecký výkon. Jeho volba vojenské uniformy je také přísně účelová. Jak vysvětluje: "Odráží způsob, jakým se odstřelovači maskují, aby se co nejlépe skryli uprostřed nepřátelského prostředí, a zabránili tak svému odhalení."

"MOJE PRÁCE ZKOUMÁ VZTAH MEZI ČLOVĚKEM A ČASEM, EXISTENCÍ A ČASEM, VÝVOJEM A POKLESEM. JSEM ŠŤASTNÝ, ŽE MI ORIS POMOHL, VYTVOŘIL TENTO PROJEKT JEŠTĚ LEPŠÍM"HEMSLEY A HEMSLEY
AUTORKY | KUCHAŘKY | PODNIKATELKY
Oris je poctěn partnerstvím s Jasmine a Melissou Hemsley, dvěma sestrami, jejichž svědomitý přístup k životu a k dobrému jídlu je výrazným počinem v kulinářském světě. Od založení svého podnikání v oblasti gastronomie v roce 2010 k vydání kuchařských bestsellerů, přes realizaci vlastních televizních pořadů až po otevření jejich debutové kavárny v Londýně, šly sestry od úspěchu k úspěchu.
SPRÁVNÁ VOLBA

Sestry Jasmine a Melissa Hemsley spustili své podnikání, založené na jejich nadšení pro správnou konzumaci a živé chování při současném užívání života, v roce 2010. Zaměřily se na pomoc lidem s jejich stravovacími návyky a s jejich vztahem k jídlu, přičemž se je snaží pochopit význam zdravých střev. Hemsley + Hemsley se rychle staly známou dvojicí v potravinářském, módním a fitness průmyslu, a v oblasti vaření a stravování pro mezinárodně uznávané klienty a špičkové značky. Jejich zaměření na prosazování udržitelných a promyšlených ingrediencí při vaření současně s vychutnáváním lahodného a vyživujícího jídla s přáteli nebo rodinou vedlo k tomu, že se jim podařilo dosáhnout mezinárodního uznání.

Od roku 2010 se společnost Hemsley + Hemsley neodchyluje od svého původního cíle, pomáhat lidem lépe jíst a žít a právě toto zaměření jim pomohlo dosáhnout mezinárodního uznání. Jejich kuchařské knihy, The Art of Eating Well a Good + Simple, se staly nejprodávanějšími. Provozují prestižní londýnskou kavárnu, která nabízí náročným zákazníkům zdravou alternativu k tradičním volbám rychlého občerstvení uprostřed města. Jejich debutový televizní seriál „Eating Well s Hemsleye + Hemsleye“ byl vysílán ve 28 zemích, a přinesl tak širokému mezinárodnímu publiku jejich pohled na jejich svědomitý přístup k životu. Partnerství se značkou Oris je založeno na oboustranném zhodnocení vzájemné filozofie a na přesvědčení, že to čím se denně zabýváme, bychom měli dělat s cílem pozitivního dopadu na každodenní život.

CO JE DOMA TO SE POČÍTÁ

Stejně jako Hemsley + Hemsley věří, že vibrace, síla a pohoda pocházejí zevnitř se zdravým trávením, vytváří Oris krásné hodinky, založené na zdravém mechanickém pohybu v srdci každých našich hodinek. Tyto hodinky pak měří čas nejen v řádech minut a vteřin nezbytných při vaření, ale především čas reprezentující pro Hemsley + Hemsley jejich přístup k modernímu životu. Získání času k vaření snadné a cenově dostupné stravy od začátku až do konce se může v koloběhu našich rušných životů zdát velmi náročné, ale chvíle strávené sdílením jídla s rodinou a přáteli jsou okamžiky, které podporují skutečný pocit pohody. Užít si čas, který strávíme tím, co nás dělá šťastnými, je důležitou součástí zdravého životního stylu a společnost Oris je hrdá na to, že Hemsley + Hemsley jsou jejím partnerem, neboť i nadále přinášejí pozitivní zprávy stále novým a novým lidem.

"KDYŽ JSME POPRVÉ ZKOUMALI FILOZOFII A KVALITU JEJICH HODINEK, ZAMILOVALY JSME SI JEJICH KRÁSU A POCIT, ŽE HODNOTY TÉTO ZNAČKY DOKONALE REZONUJÍ S NAŠÍM CÍTĚNÍM SVĚTA A STEJNĚ JAKO ORIS VNÍMÁME HODNOTU DRAHOCENNÉHO ČASU "

DEXTER GORDON
JAZZOVÝ HUDEBNÍK
Dexter Gordon byl jedním z uměleckých průkopníku dvacátého století, byl jazzovou ikonou a reprezentoval dobu definující důležité hudební změny. V sedmnácti letech začal hrát na tenor saxofon - nástroj, se kterým se stal jazzovým synonymem, a to bylo jasnou volbou pro již sedmnáctou, jazzem inspirovanou, limitovanou edici Oris.
HUDEBNÍK, SKLADATEL, HEREC, UMĚLEC

Polovina dvacátého století bylo obdobím, kdy vznikalo mnoho nových hudebních stylů. Zkušení hudebníci začali používat své tradiční nástroje k vytváření nových, vlastních zvuků, ve kterých se odrážely jejich osobní zkušenosti. Někteří z těchto hudebníků se časem stali skutečnými umělci a ve světě jazzu byl jedním z nich právě Dexter Gordon.

Byl proslulý svým smyslem pro humor, svou hřejivou osobností a především svým geniálním způsobem vystupování, už jako chlapec se rozhodl, že chce být hudebníkem poté, co objevil hudbu Duka Ellingtona. Předtím, než se začal věnovat hře na saxofon, se naučil hrát na klarinet, ale nakonec mu nadobro učarovala hra na tenor saxofonem. Dextrovi je přičítáno rozšíření jazyka moderního jazzu nebo "Bebopu" stylu, zprvu propagovanému tenor saxofonisty Charlie Parkerem a Dizzy Gillespiem. Během své kariéry často nahrával i vystupoval, a to jako sólista i jako řadový hudebník s dalšími jazzovými velikány průkopníky i umělci. Již jako známý hudebník a skladatel díky - své výšce přezdívaný Long Tall Dexter, získával kredit pro budoucí herecké role, které mu byli nabídnuty později. Byl nominován na cenu akademie za hlavní roli v 1986 filmu Round Midnight. Od jeho smrti v roce 1990 jeho nahrávky nadále inspirují budoucí generace hudebníků a zajišťují, že jeho neuvěřitelné dědictví stále žije. Oris Dexter Gordon Limitovaná edice je skvělou poctou mimořádnému umělci.

JAZZ JAZZ

Zvuk Dextera Gordona byl tak velký, jako byl vysoký, svým výrazným stylem "za rytmem" vyplňoval i ta nejprostornější místa. Svou hrou přímo komunikoval s publikem a bylo to právě jeho skutečné spojení s diváky, které mu pomohlo pochopit dopad jeho hudby na ty, kteří jí poslouchali. "Jazz, je pro mě, živá hudba," řekl jednou Dexter. "Je to hudba, která již od svého počátku vyjadřovala pocity, sny a naděje lidí."

"JAZZ, JE PRO MĚ, ŽIVÁ HUDBA.  JE TO HUDBA, KTERÁ JIŽ OD SVÉHO POČÁTKU VYJADŘOVALA POCITY, SNY A NADĚJE LIDÍ."


Návrat na obsah