HODINKY MOTOR SPORT - Hodinky ORIS

Přejít na obsah
ORIS CHRONORIS
ORIS MOTOR SPORT - AMBASADOŘI

WILLIAMS TEAM
TÝM FORMULE 1
Oris je oficiální časomírou týmu Williams Formule 1 od roku 2003. V roce 2016 byla spolupráce obou značek posílena zrozením speciálních hodinek, využívajících při výrobě pouzdra patentovanou technologii inspirovanou zpracováním ultralehkých uhlíkových vláken v prostředí závodů Formule 1. Zároveň to bylo historicky první použití takové technologie pro výrobu pouzdra hodinek.


RECEPT NA ÚSPĚCH

Williams Racing je jedním z největších jmen motoristického sportu a za svůj úspěch vděčí především mimořádnému muži Siru Franku Williamsovi. Frank začal svou slavnou kariéru jako závodní jezdec v roce 1960, ale po několika letech na okruhu si uvědomil, že jeho talent spíše než za volantem, v obchodní oblasti sportu a zrodil se „Frank Williams Racing Cars“. Svůj debut v seriálu závodů Formule 1 udělal na španělské Grand Prix v roce 1969 se svým přítelem Piers Couragem za volantem. Ale o rok později zasáhla do osudu týmu nešťastná náhoda, když Courage tragicky zemřel během holandské Grand Prix.
V následujících letech Frank nedosáhl takového úspěchu ve Formuli 1, o který se snažil, a proto se v roce 1977 spojil s inženýrem Patrickem Headem, aby společně vytvořili Williams Grand Prix Engineering. Jejich spolupráce byla velmi dynamická. O dva roky později získal tým své první vítězství v Silverstone a v osmdesátých a devadesátých letech již dominoval celému seriálů závodů Formule 1, a jeho tým získal v těchto letech devět titulů v poháru konstruktérů a sedm titulů mistra světa.
Za volantem vozů stáje Williams se vystřídali takové legendy jako Clay Regazzoni, Keke Rosberg, Nigel Mansell, Alain Prost, Ayrton Senna, Mark Webber (2005-2007) a Nico Rosberg (2006-2009). V zákulisí závodního dění se Frankův život dramaticky změnil v roce 1986, kdy se svým vozem Ford Sierra havaroval ve Francii. Měl štěstí a havárii přežil, ale závažné poškození míchy jej na zbytek života svázalo s invalidním vozíkem. Nikdy se ale svým zraněním nenechal ovlivnit ve své práci a v roce 1999 byl anglickou královnou uveden do rytířského stavu za jeho celoživotní přínos motor sportu. Frankovo odhodlání, vášeň pro motor sport jsou inspirací i důvodem, proč je pro Oris ctí být od roku 2003oficiálním partnerem týmu Williams.
PRVNÍ NA SVĚTĚ

Od samého začátku využíval tým Williams inovativní technologie pro výrobu přelomových závodních vozů, které by mohly stáj přivést na vrchol - od Williams Cosworth FW07B, který přinesl týmu první ocenění v mistrovství konstruktérů v roce 1980, po Williams -Renault FW14B, který získal devět ocenění Grand Prix v sezóně roku 1992. Jeho nejnovější vůz, Williams-Mercedes FW38, používá tisíce dílů z uhlíkových vláken, kdy každý z nich je ručně vyrobený v sídle týmu v Grove, v Oxfordshire. V roce 2016 společnost se Oris inspiroval touto technologií k vytvoření historicky prvního pouzdra pro náramkové hodinky z uhlíkových vláken. Za tímto účelem společnost vyvinula i patentovaný výrobní proces, odvozený od technologie, který sdílí Williams Team, což je v hodinářském průmyslu zcela bezprecedentní. Výsledkem jsou inovativní hodinky Oris Williams Valtteri Bottas Limited Edition s pouzdrem z uhlíkových vláken, které odrážejí dlouhotrvajícímu partnerství Oris s týmem William.


"JE DOBRÉ, KDYŽ LIDÉ POTVRZUJÍ VAŠE ÚSPĚCHY, ALE NIKDO Z NICH NEMŮŽE POCHOPIT TO VZRUŠENÍ Z VÍTĚZSTVÍ O DÉLKU NÁRAZNÍKU. A TO JE PŘESNĚ TO, PRO CO ŽIJU"
SIR FRANK WILLIAMS, ŠÉF STÁJE WILLIAMS


WILLIAMS TEAM


LANCE STROLL A WILLIAMS TEAM
PILOT FORMULE 1
Oris je oficiální časomírou týmu Williams Formule 1  od roku 2003 a tento vztah se každým rokem prohlubuje. V roce 2015 se Oris inspiroval dynamikou vozů Williams F1 a světlo světa spatřila kolekce Oris Williams. Hodinky z této kolekce se účastní každého závodu série F1 po celém světě díky kanadskému jezdci Lanci Strollovi, který je při všech těchto kláních nosí na svém zápěstí.


TOUHA PO RYCHLOSTI

Split vteřiny počítají za vše ve Formuli 1 a několik týmů stoupá přímo na vrchol v tomto rychle se rozvíjejícím světě. Když Frank Williams a Patrick Head vytvořili Williams Grand Prix Engineering v roce 1977, věděli, že je to skvělá myšlenka. První vítězství týmu Williams na Grand Prix v Silverstone v roce 1979 bylo začátkem mimořádného úspěchu. Celkově tým bodoval na 16 mistrovství světa FIA Formule 1 - sedm titulů mistra světa a devět titulů v poháru konstruktérů. Ačkoli se týmu v posledních letech vyhýbají vrcholové pozice, nepokleslo úsilí Franka Williamse, muže který svůj tým profesionálně vede již téměř čtyřicet let.  Stále se naplno věnuje závodům, a tým zažívá v poslední době oživení, když skončil během dvou let mezi třemi nejlepšími konstruktéry a i nadále vykazuje vynikající konzistentní výsledky.

Od chvíle, kdy se v roce 2015 Lance Stroll jako ambasador značky Oris připojil k programu Williams Young Driver Development Program, zažil v mladé kariéře pohádkové období. Ještě předtím než získal své místo v programu v roce 2017 ve FW40 díky titulu Formule 3 European Series, vybojoval si své místo na slunci v roce 2014 vítězstvím v italském šampionátu Formule 4 pro tým Prema Powerteam, v jehož řadách také zvítězil v roce 2015 v novozélandské Toyota Racing Series. Přítomnost tohoto talentovaného nováčka v současném týmu znamená, že Williams disponuje dokonalou směsicí mládí a zkušených jezdců. Tým již popsal nominaci Lance Strolla jako "fenomenální" a díky pozitivnímu postoji a duševní síle má před sebou jasnou závodní budoucnost. Lance nosí hodinky Oris Williams Chronograph Carbon Fiber Extreme, které mu značka věnovala během návštěvy manufaktury v Hölsteinu v únoru 2017.

NASTARTUJTE MOTORY

Formule 1 je přináší vzrušení svému publiku již od roku 1950, kdy se konalo její první mistrovství. Ať už jste fanouškem motoristického sportu, nebo ne, je nemožné popřít dramatičnost závodů Formule 1 - nebo technickou dokonalost této show. Při maximální rychlosti vozu F1 nasává motor vzduch rychlostí 0,4 kg za vteřinu (což by stačilo k nafouknutí 600 párty balónků za 60 vteřin) a v průměru řadí řidič během závodu Grand Prix rychlost každých 1,3 sekundy. Od svého založení v roce 1977 získal Orisem podporovaný tým Williams 114 vítězství, 311 x stál někdo z jeho řad na stupních vítězů a získal 128 umístění v poli. Mnoho nejpozoruhodnějších talentů motoristického sportu získalo vítězství F1 s týmem, včetně Alaina Prost, Nigela Mansella a Nelson Piqueta. Lance Stroll jde v současnosti v posvátných stopách právě takových legend týmu Williams a rozhodně to není snadný úkol. Jezdci Grand Prix musí být vysoce kondicionovaní sportovci s vysokou dovedností a vytrvalostí, aby mohli řídit vůz jehož rychlost místy přesahuje 320 km/h a při zatáčení vytvářející síly větší než 4 g. Řidiči mohou v průběhu jednoho závodu ztratit až 3 kg své váhy, protože teplota v kokpitu stoupá až na úroveň 50 ° C. Ale v Lanci Strollovi našel Williams odhodlaného a angažovaného mladého řidiče, který vynáší tým do ještě větších výšek.
"JSOU TO VYSOCE TECHNICKÉ HODINKY, ÚŽASNĚ LEHKÉ, ALE PŘITOM PEVNÉ. TĚŠÍM SE NA JEJICH POUŽÍVÁNÍ V TOMTO ROCE. "
LANCE STROLL - WILLIAMS TEAM


ŘIDIČ TÝMU WILLIAMS

Návrat na obsah