KŮŽE VE HŘE - Hodinky ORIS

Přejít na obsah
PŘÍBĚHY

EVERWAVE

Oris s hrdostí oznamuje nové partnerství s projektem Everwave, průkopnickou mladou organizací, která vyvíjí technologii, která pomůže udržet světovou vodu čistou tím, že zachytí plasty, než se dostane do oceánu
ŘEŠENÍ ODPADU V MOŘÍCH A OCEÁNECH
Oris partner Everwave pracuje na prototypu plovoucí platformy určené k čištění plastů ze světových oceánů. Zakladatelkla a generální ředitelka společnosti Everwave Marcella Hansch vysvětluje svou vizi zbavit světový oceán plastů.CO JE PROJEKT EVERWAVE?

PGS je projekt čištění plastového odpadu z oceánů. Myšlenka byla vyvinuta během mé diplomové práce v architektuře: plovoucí platforma umístěná uvnitř oceánských gyrů (kruhové vzory oceánských proudů) pro filtrování plastů a mikroplastů. Před dvěma lety jsme založili neziskové sdružení s několika angažovanými mladými vědci, abychom tuto myšlenku proměnili ve skutečnost, z tohoto sdružení se stal projekt Everwave.
Gary McKenna
Marcella Hansch
CO JE PLATFORMA EVERWAVE A JAK FUNGUJE?

Platforma EVERWAVE je ukotvený objekt, takže nemá pohon a nepotřebuje žádné palivo a funguje jako obrácená sedimentační pánev. Jeho architektonická forma uklidňuje oceánské proudy a poté kvůli uklidnění a nízké hustotě plastů plastické částice vyplouvají na povrch. Filtrační systémy, jako jsou sítě, nejsou třeba. To znamená, že ryby a další oceánský život nebudou ohroženy.
KOLIK PLASTŮ JE V TUTO CHVÍLI V MOŘI?

Protože neexistuje způsob, jak změřit přesné množství plastů v oceánech, všechna čísla jsou pouze odhadem. Experti ale spočítali, že každou hodinu se do oceánů dostane zhruba 700 tun plastů. Toto číslo poroste, pokud se nenaučíme kontrolovat naši spotřebu a zásadně nezměníme způsob nakládání s plastovým odpadkem. Všichni bychom měli být velmi znepokojeni, pokud nás tato čísla nevystraší.
"OCEÁNY JSOU ZDROJEM ŽIVOTA A PRODUKUJÍ PŘIBLIŽNĚ 50 PROCENT ZEMSKÉHO KYSLÍKU." MARCELLA HANSCH, GENERÁLNÍ ŘEDITELKA SPOLEČNOSTI EVERWAVE

EVERWAVE
Návrat na obsah