LAPAČ ÚSTŘIC - Hodinky ORIS

Přejít na obsah
PŘÍBĚHY

KOREJSKÁ FEDERACE
PRO EKOLOGICKÁ HNUTÍ

Oris s potěšením oznamuje nové partnerství se Seoul KFEM, největší jihokorejskou nevládní ekologickou organizací, která je součástí federace Korejských environmentálních hnutí.
ČAS UKLÍZET
Jedním z projektů Soulu KFEM je vyčistit a chránit řeku Hangang, která protéká hlavním městem Jižní Koreje. Řeka je životně důležitým zdrojem vody pro 10 milionů lidí, kteří tam žijí, ale roky zanedbávání kvalitu vody dramaticky snížily. V rámci nového partnerství bude Oris podporovat sérii dnů úklidu, které Soul KFEM naplánoval. Během nich budou podél řeky pracovat stovky místních dobrovolníků, kteří budou sbírat odpadky, plasty a další škodlivé, znečišťující látky. Současně tím pomohou zvýšit povědomí o důležitosti čisté vody v Soulu.JAKOU VIZI SOULU MÁ KFEM?

Naší vizí je, že Soul bude přeměněn na udržitelné město. Za tímto účelem máme pět hlavních iniciativ. První je zaměřen na řeku Hangang. Požadujeme ukončení nezodpovědného rozvoje podél řeky a obnovení životně důležité vodní cesty zbouráním přehrady, která ji blokuje. Druhým je záchrana místních lesů a podpora biologické rozmanitosti. Za třetí je odstranění plastového odpadu. Za čtvrté je zvrátit změnu klimatu využitím bezpečné a čisté energie. A pátým je vyčistit náš vzduch snížením znečištění dopravy.
Gary McKenna
PROČ JE ŘEKA HANGANG TAK DŮLEŽITÁ?

Většina lidí si myslí, že řeka protéká pouze hlavním městem, ale je to druhá nejdelší řeka v Koreji a nese více vody než kterákoli jiná řeka v zemi. Je to také přírodní poklad a domov mnoha rostlin a živočichů.
CO BUDE ZAHRNOVAT PARTNERSTVÍ ORIS?

Kromě hodinek limitované edice, které pomohou získat finanční prostředky na podporu našich aktivit, budeme také spolupracovat ve dnech úklidu během roku. Očekáváme, že se k nám připojí stovky dobrovolníků, když budeme sbírat odpadky z řeky. Cílem je také zvýšit povědomí o problému. Většina občanů Soulu netuší, jak špatné je znečištění odpadem. Po sběru budou odborníci na recyklaci hovořit o tom, jak s tímto odpadem nakládat zodpovědně. V rámci partnerství budeme také vést kampaně s tematikou životního prostředí. Je to tedy důležitý a velmi vzrušující okamžik pro budoucnost Soulu!
"VĚTŠINA OBČANŮ SOULU NEMÁ PONĚTÍ,
JAK ŠPATNÉ JE ZNEČIŠTĚNÍ ODPADKY."

KOREJSKÁ FEDERACE PRO EKOLOGICKÁ HNUTÍ
Návrat na obsah