VYŠŠÍ VÝKON - Hodinky ORIS

Přejít na obsah
PŘÍBĚHY

NADACE PRO
OBNOVU KORÁLOVÝCH ÚTESŮ

Oris spolupracuje s Nadací pro obnovu útesů na pomoci při obnově Velkého bariérového útesu.
MĚNÍCÍ SE PŘÍLIV
Stewart Christie, výkonný ředitel nadace The Reef Restoration Foundation’s vysvětluje, jak již poslání jeho organizace přináší ovoce a proč je tak důležité zachování Velkého bariérového útesu.CO BYSTE NÁM MOHL ŘÍCI O NADACI PRO OBNOVU KORÁLOVÝCH ÚTESŮ?

Hlavním úkolem nadace je přispět k regeneraci důležitých druhů korálů velkého Bariérového útesu, pomocí projektu výsadby korálů, který bude úspěšně čelit účinkům bělení korálů. The Reef Restoration Foundation (RRF) je nezisková organizace, kterou založil vynikající potápěč a specialista na restaurování korálů Gary McKenna v roce 2016. První povolení k založení oceánské korálové školky v mořském parku Great Barrier Reef Marine Park jsme získali v roce 2017.
Gary McKenna
Gary McKenna
PROČ JE TO DŮLEŽITÁ OBNOVA KORÁLOVÝCH ÚTESŮ?

Útes je starý přibližně 8 000 let a je to největší systém korálových útesů na světě. Poskytuje ochranu pobřeží v délce 2300 km. Tento systém je biologicky jeden z nejrozmanitějších korálových útesů na světě s úžasnými tropickými rybami, želvami, žraloky, rejnoky, dugongy a stovkami různých druhů korálů. Je to jeden z nejdůležitějších zdrojů pracovních míst v mé komunitě a zde v Austrálii i po celém světě má také zvláštní kulturní hodnotu. Je na seznamu světového dědictví a globálním barometrem stavu životního prostředí. Pokud nepodnikneme žádnou akci a nebudeme bojovat za obnovu Velkého bariérového útesu, co dalšího budeme připraveni ztratit?
CO TO PRO VÁS ZNAMENÁ „JÍT SVOU VLASTNÍ CESTU“?

Znamená to mít jasno ve svém záměru a vytrvat bez ohledu na překážky, protože změna může být náročná. Naším cílem je vytvořit pro Velký bariérový útes optimistickou budoucnost. Jsme první organizací, která získala souhlas se zřízením a provozováním programu oceánské školky a obnovy korálových útesů na Velkém bariérovém útesu, abychom potvrdili záměr této koncepce. Nedávno jsme dostali povolení k expanzi do dalších vysoce hodnotných lokalit ve vnějším Velkém bariérovém útesu a aktivně hledáme financování a investice na zřízení těchto korálových jeslí.
„NADĚJE A OPTIMISMUS JSOU MOCNÝMI SILAMI, TAKŽE POTŘEBUJEME UJISTIT LIDSTVO ABY POKRAČOVALO A REALIZOVALO VŠE, CO PŘINÁŠÍ POZITIVNÍ ZMĚNU.“ STEWART CHRISTIE
REEF RESTORATION FOUNDATION
Návrat na obsah